Rejestracja: tel (22) 674 15 53

USG ortopedyczne

Badania wykonujemy:

  • Wtorek 14:30 – 19:00

 

z15438310QUSG ścięgna Achillesa to podstawowa i bardzo pewna metoda diagnostyki tego ścięgna. Ścięgno przebiega podskórnie i jest bardzo dobrze widoczne po przyłożeniu głowicy. Wskazaniem do wykonania badania jest nagłe pogorszenie zakresu ruchomości w obrębie stopy.

 

 

 

usg_dloniUSG nadgarstka umożliwia ocenę ścięgien, stawów, nerwów i naczyń w obrębie nadgarstka i jest dokładną, nieinwazyjną metodą diagnostyki chorób ręki i nadgarstka.

600-staw-łokciowy  Usg stawu łokciowego pozwala na rozpoznanie patologii mięśni, ścięgien,    więzadeł, nerwów i struktur miękko- tkankowych zlokalizowanych wokół stawu    łokciowego, w którym często występują ostre urazy i zmiany zwyrodnieniowe

 

Fotolia_38870435_S   Ultrasonografia stawu barkowego umożliwia ocenę patologii ścięgien, a              ponadto patologię torebki stawowej, chrząstki szklistej głowy kości ramiennej,    panewki stawu stawu barkowego, mięśni i nerwów.
Dodatkową zaletą USG stawu barkowego jest możliwość badania struktur  układu mięśniowo- szkieletowego zarówno w warunkach statycznych, dynamicznych  oraz przy ułożeniu pacjenta w dowolnych pozycjach.

 

usg_kolanaUsg stawów jest specjalistycznym badaniem diagnostycznym, ułatwiającym rozpoznanie i właściwe leczenie schorzeń stawów, ścięgien i mięśni. Jest metodą nieinwazyjną, bezpieczną i pozwalającą jednocześnie na skuteczną ocenę stanu tkanek miękkich, struktur więzadłowych i ścięgnistych oraz chrząstki stawowej, zarówno w stanie spoczynku, jak i pod obciążeniem.

 

usg_kolanaUSG stawu kolanowego (USG kolana) odgrywa olbrzymią rolę w ocenie struktur znajdujących się w obrębie kolana. Pozwala rozpoznać m.in. patologie błony maziowej, łąkotek, chrząstki kłykci udowych, większości więzadeł i ścięgien oraz struktur dołu podkolanowego.